Domatesli Jambonlu Tapas

Tarifini vereceğimiz bu tapaslar 5 dakikada hazırlanabilir türden. Hem de içkili partilerinize çok iyi eşlik edeceğini düşünüyoruz.

İlk olarak domatesleri doğrayın. Bir iki diş sarımsağı dövdükten sonra yettiğini düşündüğünüz kadar zeytinyağı, tuz ve taze çekilmiş karabiberi ekleyip karıştırın. Karışımı buzdolabının dondurucu bölümüne koyun. Dondurucuya koymanız önemli çünkü hem karışımınız beklerken aromaları ortaya çıkacak ve lezzetli bir hal alacak hem de akışkanlığı bir nebze olsun azalacak.

Bu arada baget ekmeğini bilirsiniz uzun olan cinslerden. Onu misafirlerinize yetecek kadar fazla kalın olmayan dilimler halinde doğrayın. Mini fırının içinde 3-4 dakika bekletip kıtırlaşmasını sağlayın. Daha sonra dolaptan çıkardığınız karışımı ekmeklerin üzerine kaşıkla ekleyin.

Son olarak ispanya’da oldukça ünlü jamon serano denilen domuz jambonunu elinizle ufak parçalar haline getirip ekmeklerin üzerine yerleştirmek kalıyor. Siz jamon serano bulamaz ya da yemeyi tercih etmezseniz normal jambon yerine kuru et ile hazırlamanızı tavsiye ederiz. Mükemmel sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Afiyet Olsun,

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir