Vodkanın En Tatlı Hali Jelibon Shot Tarifi

Takipçilerimizden Sinem Hanım’ın bizimle paylaşmış olduğu bu güzel tarifi GurmeReyon olarak size aktaralım istedik.

“Bu seneki erken yaz tatilimde öğrendiğim votka jelibon shotlar. Yapımı çok kolay olsada alışılmışın dışında ve çok lezzetli olması bu tarifi paylaşmama neden oldu. Tarif için Kaş’taki Giorgio’s barın sahibi ve aynı zamanda barmeni olan Giorgio ya teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Gerekli malzemeler biraz jelibon, votka ve ocağa koyabileceğiniz bir kap. Votkanın düşük alkollü ve aromalı olmasına dikkat edin yoksa çok sert oluyor. İsteğinize göre bir ya da iki paket jelibonu kabınıza koyup jelibonların boylarını geçmeden yüzebileceği kadar votka ekleyin.

Kabı en küçük ocağa en kısık ateşe koyup çatalla sürekli karıştırın. Jelibonlar kendini bırakacak ve votkayla karışacaktır. Karışım iyice homojenleştikten sonra shot bardağına döküp buzdolabına atın.

Şekilli esnek plastik buz kaplarını da kullanabilirsiniz ya da ben uğraşırım en güzelini yaparım diyorsanız değişik renklerde jelibonları farklı kaplarda eritin içinede saplı bir kiraz atın ve resimdeki gibi gökkuşağı jelibon votka shot elde edin..”

Afiyet olsun!

Gurme Yemek Tarifleri

Gurme SitesiGurme LezzetlerGurme ÜrünlerGurme MalzemelerGurme İçeceklerSushi Ürünleri – Dukan Diyeti

Vodkanın En Tatlı Hali Jelibon Shot Tarifi” hakkında 2 yorum

  1. tarifi deneme fırsatı buldum ilkinde votkası fazla oldu ikinci denememde oranı tutturdum fakat küçük bir sorun var shot bardağa yapışıyor bardaktan çıkartması çok zor oluyor. siz denedinizmi ? çözüm ile ilgili fikri olan varmı ?
    not: bardağı hafifce yağladım yine olmadı 🙂 bide plastik bardakta deneyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir