Güzel Sandviç Yapmanın Sırları

Gerçekten iyi bir sandviç yapabilmek için yapacağımız sandviçin , içinde bulunan malzemelerinden daha büyük olması gereklidir.  İlk kural budur. Güzel bir sandviç içinde; et, peynir, sebze, bal ve muhteşem bir  ekmek gibi malzemelere ihtiyacımız vardır. Bu malzemeler ile güzel ve lezzetli bir sandviç hazırlamakta; veya  vasat bir sandviç hazırlamakta bizim elimizde tabi ki. Fakat aşağıdaki kurallara uyarsak sonuç muhteşem…

Yapacağımız sandviçin içindeki malzemeleri stratejisine göre sıraladığımızda, yanmalarını ve sandviçin kötü olmasını da engellemiş oluruz. Aynı zamanda doğru katmanlar ile yapılan sandviçler ile ekmeğin fazla ıslanıp yumuşamasını  da engeller.

Sandviç

İlk olarak yapacağımız sandviçteki dolguların dengeli olmasını sağlamaktır. Eğer kullanacağımız dokular gevrek, yoğun ve kremsi ise lezzetleri taze baharatlı hazırlamak iştah açacaktır.

Aşağı tarafı dilimli dolgular yapacaksak ısırdığımızda iç malzemenin dışarı çıkmaması önemlidir. Bunu önlemek için iç malzemelerin arasına etleri ve peynirleri dilimler halinde koymalı ve taze sebzeleri ısırık büyüklüğünde parçalayarak sandviçimize eklemeliyiz.

Daha sonra hazırladığımız sandviçi tost makinemizde güzelce kızarmakta tadını önemli ölçüde etkileyecektir. Hardal ve domates birlikte kullanıldığında çok güzel bir lezzet patlaması oluşturacaktır. Aynı şekilde mayonez ve domateste çok büyük bir lezzet oluşturacaktır. Güzel sandviçin içinde etler, salamura sebzeler, marul, farklı tarzlarda hazırlanmış sandviç dolgusu olacak olan salatalar, taze sebzeler, tuz, biber ve diğer çeşniler olmalıdır.

Sandviçi katmanlamak ve güzel bir görünüm kazandırmakta çok önemlidir. Tüm malzemeleri doldurmak ile lezzetli bir sandviç olmaz. Sebzeler ve gevrek elemanlar sandviçin üst tarafında daha rahat yenirken et ve peynir gibi katmanlar sandviçin alt kısımlarında daha iyi duracaktır. Bu yüzden yapacağımız sandviçin altına dilimli malzemelerimizi yerleştirmeli daha sonra gevrek malzemeleri üst tarafa eklemeliyiz.

Ayrıca marul ile aralara yapılacak takviyeler kaymayı engelleyip sürtünmeyi arttırarak güzel bir sandviç ortaya çıkarmamıza yardımcı olacaktır. Soslarınızı ister sıcak sos olarak isterseniz soğuk sos olarak sandviçinizde istediğiniz katmana koyabilirsiniz. Yalnız etlerin üzerine konulan soslar daha yoğun tatlar oluşturur. Ekmeğinizin içine tereyağı sürmeniz ekmeğinizin hantal olmasını engelleyecektir. İsteğimize göre farklı ekmek türleri kullanarakta güzel tatlar elde edebiliriz.

Sandviçlerimizi evde kalmış bayat ekmekleri kızartarakta yapabilir ve daha hafif lezzetler oluşturabiliriz. Sandviçlerinizin kuru olmasını istemiyorsanız kızartma işlemi yerine mikrodalga ile ısıtabilirsiniz. Gerçekten özensiz yapılmış sandviç kesildiği zaman ne katmanları ne de görüntüsü zevk verir. Bu yüzden basit bir sandviç deyip geçmemeliyiz. Güzel ve iştah kabartan sandviçleri yapmak çokta zor değil.

Özel ürünler ve lezzetli malzemeler ile ilgili www.gurmereyon.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir