Kendinizi İyi Hissettirecek Yiyecekler

Bu yiyecekler iş stresi, çocuklara ne yedireceğim sorusu ile veya günlük sıkıntılarla başa çıkmanıza yardımcı olabilir. İyi bir yemeği başkaları ile paylaşmak her zaman kendinizi iyi hissettirir ama bazı özel yiyecekler var ki modunuzu yükselttiği deneylerle kanıtlanmıştır. İşte gününüzü iyi geçirmenize yardımcı olacak  yiyecekler!

1.Pazı

Magnezyumla dolu bu yeşil yapraklı gıda beyindeki biyokimyasal reaksiyonların işleyişini destekler. 2009 da yapılan bir araştırmada düşük depresyon seviyesinin yüksek magnezyum alımı ile alakalı olduğu kanıtlanmıştır.

12. Somon

İyi bir mod için beyin fonksiyonlarınında iyi çalışması gerekir ve bu da omega 3 yağ asitleri ile gerçekleşir. Beyin %60 yağdan oluşur ve depresyonla, stresle  savaşmak için omega 3 yağ asitlerine ihtiyaç duyar.

Beatrice De Gea x23332 –– – Uncooked salmon steaks for story on fish oil.3. Karbonhidrat

Protein yüklü, karbonhidratsız diyetler kilo vermenize yardım edebilir ama modunuzu düzeltmek için hiçbir şey yapmaz. Araştırmalar düşük karbonhidratla geçen 2 haftadan sonra artan yorgunluk ve egzersiz yapmakta olan isteksizlik gözlemlemiştir.

Food Sources of Complex Carbohydrates4. Siyah Çikolata

Bu güzel şey sadece çok lezzetli değil aynı zamanda sizi mutlu eden bir yiyecektir. Kakaoda bulunan bileşenler anlık ruh hali artışı sağlar ve aynı zamanda konsantrasyonu artırır. Kan beyninize pompalanır ve enerjiniz yükselir.

chocolate15. Yoğurt

Doğal yoğurt yüksek miktarda kalsiyum içerir ve kalsiyum beyindeki nörotransmiter salınımını tetikler, ruh halinizin düzenlenmesine yardım eder. Yetersiz kalsiyum alımı anksiyete, depresyona, hafıza bozukluğuna ve yavaş düşünme seviyesine neden olur. yoghurt-900x9006. Kuşkonmaz

Bu sebze triptofan adlı bir amino asit içerir ve en iyi bitkisel kaynaklı besinlerden biridir. Ruh hali düzenlenmesinde rol oynayan başlıca etkiyi triptofan gerçekleştirir. Kuşkonmaz ayrıca depresyonla mücadeleye yardım eden B vitaminini bolca içerir.

asparagus7. Bal

Bal.. Bu doğal mucize besinin yapamayacağı bir şey yok. Yiyeceklerinizi tatlandırır, bağışıklık sistemini güçlendirir aynı zamanda beynin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Bal, normal şekerde olmayan depresyonu azaltan quercetin ve kaempferol adlı bileşenleri içerir ve kan şekerinizi normal şeker kadar yükseltmez ve sizi şişmanlatmaz.

honey_bal8. Kiraz Domates

Gün ortasında yenebilecek en güzel atıştırmalıktır. Salatalarınızda, yemeklerinizde, sandviçlerinizde mutlaka kullanmalısınız. Çok iyi bir likopen kaynağıdır ve beyin sağlığınızı korur depresyonla savaşır. Büyük domatesi dilimlere ayırıp vitaminini azaltmaktansa bu küçük domatesleri yiyerek çok daha fazla likopen alabilirsiniz.

Cherry-tomatoes019. Hindistan Cevizi

Beyin fonksiyonlarını düzenleyen vitaminler içermesinin yanısıra yemeklerinizi tropikal hissetmenizde cabasıdır. Üstelik vücudunuzun yağ yakma seviyesini yükseltir ve kilo vermenize de yardımcı olur.Coconut

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir